Główna działalność Fundacji Family Challenge to propagowanie amatorskiego, rodzinnego uprawiania sportu, turystyki i rekreacji oraz zdrowego i aktywnego trybu życia. Organizujemy różne imprezy i szkolenia, prowadzimy działania edukacyjne oraz wydajemy publikacje dla dzieci. Zrealizowaliśmy łącznie kilkanaście projektów (edukacyjnych, sportowych, rekreacyjnych, społecznych) we współpracy m.in. z Ministerstwem Sportu i Turystyki, Wojewodą Pomorskim, Urzędami Marszałkowskimi Województwa Pomorskiego i Śląskiego, oraz z miastami: Gdańskiem, Wrocławiem i Warszawą.

Nasze najważniesze imprezy i projekty to:

POMAGAMY UKRAINIE!

Od lutego 2022 r. jesteśmy zaangażowani w bezpośrednie wsparcie dla uchodźców z Ukrainy przebywających na terenie Polski. Zbieramy i dostarczamy produkty i żywność, pomagamy w codziennym życiu.

W ramach naszych kluczowych działań znalazła się również pomoc humanitarna niesiona mieszkańcom Ukrainy poprzez dostarczanie pomocy na tereny objęte wojną oraz będące miejscem ewakuacji ukraińskiej ludności. Skalę naszych działań udało się zwiększyć dzięki wsparciu Fundacji LOTOS.

Już w marcu, jako pilną odpowiedź na potrzeby edukacyjne dzieci z Ukrainy przebywających w naszym regionie, wydaliśmy wspólnie z Miastem Gdańsk dwujęzyczne publikacje edukacyjne rozwijające umiejętności matematyczne. Jesienią znacznie rozszerzyliśmy skalę pomocy. Dzięki uzyskaniu wsparcia z Funduszu Pomocy opracowaliśmy i wydaliśmy publikacje edukacyjne dla dzieci z Ukrainy uczących się w pomorskich przedszkolach i szkołach podstawowych. Są to dwujęzyczne zeszyty ćwiczeń wspierające naukę matematyki w dwóch grupach wiekowych: dzieci w wieku 3­–6 lat (przedszkola) oraz uczniów klas 0–3 (szkoły podstawowe).

>>> więcej o publikacjach edukacyjnych

W roku 2023, także dzięki środkom z Funduszu Pomocy, zrealizowaliśmy, na terenie województwa pomorskiego, projekt pod nazwą „Bawmy się razem!”. Głównymi odbiorcami projektu były dzieci i młodzież z Ukrainy i Polski. Udział w imprezach pozwalał na lepsze poznanie i zbliżenie się, aktywną i wspólną zabawy, nawiązania porozumienia, budowania pozytywnych wzorców.

>>> więcej o projekcie “Bawmy się razem!”