INFORMACJE O PROJEKCIE

Fundacja Family Challenge, realizując zadanie publiczne ze środków Funduszu Pomocy, przygotowała bezpłatne publikacje edukacyjne dla dzieci z Ukrainy uczących się w pomorskich przedszkolach i szkołach podstawowych. Łamigłówki matematyczne / Математичні головоломки to dwujęzyczne zeszyty ćwiczeń wspierające naukę matematyki w dwóch grupach wiekowych: dzieci w wieku 3­–6 lat (przedszkola) oraz uczniów klas 0–3 (szkoły podstawowe).

Pomimo kilkumiesięcznego pobytu w Polsce wiele dzieci z Ukrainy nadal niechętnie uczy się aktywnie i sumiennie. Jedną z głównych przyczyn jest niedostateczna liczba dwujęzycznych materiałów edukacyjnych, które pomagają opanować im zrozumieć i nowy język.

Aby ułatwić edukację ukraińskich dzieci w pomorskich przedszkolach i szkołach podstawowych, przygotowaliśmy Łamigłówki matematyczne/Математичні головоломк. Praca z nimi:

  • wyrównuje szanse edukacyjne dzieci z Ukrainy,
  • wspiera rozwój kompetencji matematycznych,
  • dzieciom ułatwia naukę podstawowego słownictwa, a nauczycielom umożliwia lepszą komunikację z ukraińskimi uczniami,
  • pozwala uniknąć niezrozumienia treści zadań i utrzymać właściwy tryb pracy,
  • zapewnia atrakcyjne materiały edukacyjne i wzbogaca zajęcia edukacyjne.

Zeszyty ćwiczeń zostały przygotowane przez zespół mający wieloletnie doświadczenie w projektach edukacyjnych i wydawniczych. Materiały zawierają atrakcyjne w formie i treści zadania matematyczne, przydatne podczas realizacji podstawy programowej.

Obie publikacje, czyli zeszyty ćwiczeń dla dzieci w wieku 3­–6 lat (przedszkola) oraz uczniów klas 0–3 (szkoły podstawowe), będą wysłane do gmin w województwie pomorskim, w których uczą się dzieci z Ukrainy. Nakłady zostały zlecone w oparciu o dane udostępnione przez Kuratorium Oświaty w Gdańsku, co sprawia, że zeszyty ćwiczeń powinny otrzymać wszystkie ukraińskie dzieci w pomorskich placówkach.

Dzięki sfinansowaniu zadania ze środków Funduszu Pomocy wszystkie egzemplarze i jednorazowa wysyłka do gmin są całkowicie bezpłatne, zatem nie ponosicie więc Państwo żadnych kosztów. Dostawy będą realizowane w grudniu, a firma kurierska dostarczy przesyłki pod wskazany adres.

Zamówienia oraz więcej informacji na temat dostawy do gminy w zakładce -> Realizacja wysyłek

Zeszyt ćwiczeń
dla dzieci w wieku 3-6 lat

Zeszyt ćwiczeń
dla uczniów klas 0-3