IMPREZY KAJAKOWE

Imprezy kajakowe to świetna okazja do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu w gronie bliskich osób. W tym roku specjalnie dla tych, którzy chcą poznać uroki Wyspy Sobieszewskiej z kajaka, przygotowaliśmy wyjątkowe wydarzenie CROSS KAJAKOWY WOKÓŁ WYSPY SOBIESZEWSKIEJ.

CROSS KAJAKOWY

To wyjątkowe wydarzenie kajakowe i gratka dla miłośników wiosłowania oraz świetna okazja do promocji kajakarstwa na Wyspie Sobieszewskiej. Gościem zawodów będzie Sebastian Tymecki – dwukrotny Mistrz Polski w kajakarstwie górskim.

NA CZYM TO POLEGA?

Impreza ma charakter rekreacyjny i rywalizacja nie jest najważniejsza, ale… dla najlepszych uczestników przewidziane są nagrody. Zadaniem zespołów jest pokonanie trasy zgodnie z mapą otrzymaną na starcie, zgłoszenie się w komplecie na poszczególnych punktach kontrolnych i potwierdzenie swojej obecności na kartach startowych. Możecie płynąć w dogodnym dla siebie tempie. Jedynym ograniczeniem jest godzina zamknięcia tras (zgodnie z programem). Na pokonanie całej trasy macie 5 godzin.

JAKĄ TRASĘ WYBRAĆ?

Przygotujemy dla Was 2 trasy:
1. dystans ok. 10 km
akweny: Martwa Wisła, Wisła Śmiała

Jest to propozycja dla rodzin z dziećmi i osób, które mają niewielkie doświadczenie w kajakarstwie.

2. dystans ok. 33 km
akweny: Martwa Wisła, Wisła Śmiała, Wisła, Zatoka Gdańska

Jest to trasa dla osób, które mają doświadczenie na różnych akwenach. To wyzwanie głównie dla profesjonalnych kajakarzy, w tym klubów kajakowych z całego kraju.

Uwaga! Trasa dla tego dystansu może ulec zmianie ze względu na warunki atmosferyczne i stan wody.

 

CO ZE SOBĄ ZABRAĆ?

Podczas imprezy zapewniamy pulę 50 kajaków z osprzętem, jeśli jednak macie własny kajak – możecie startować na nim. Warunkiem jest spełnienie kryteriów opisanych w Regulaminie.

 

Obowiązkowe wyposażenie podczas całej trasy:
– poprawnie założone kamizelki asekuracyjne podczas rywalizacji na wodzie (dotyczy każdej osoby niezależnie od wielu i długości trasy).

 

Wyposażenie zalecane:
– minimum jeden gwizdek służący do wzywania pomocy,
– minimum jeden telefon komórkowy,
– napoje i pożywienie,
– odpowiednia odzież,
– wodoszczelne worki lub pojemniki,