FAMILY CHALLENGE – RODZINNE BIEGI NA ORIENTACJĘ

FAMILY CHALLENGE – RODZINNE BIEGI NA ORIENTACJĘ to okazja, żeby budować rodzinne więzi, odkrywać swoje talenty i mocne strony oraz uczyć się od siebie. Każda edycja to dwie strefy przygotowane specjalnie dla Was.

STREFA SPORTOWA, CZYLI...

Bieg na orientację, w którym każdy ma szansę spróbować swoich sił. Pokonujecie wybraną trasę w dogodnym dla siebie tempie, potwierdzając obecność na punktach kontrolnych. Stopień trudności i długości tras są zaplanowane tak, aby każdy znalazł coś dla siebie – rodziny z dziećmi, nawet tymi najmłodszymi, osoby starsze lub poruszające się na wózkach. Na początku biegu dostajecie mapę z zaznaczonym startem i metą oraz punktami kontrolnymi. Znaleziony punkt kontrolny zaznaczacie na specjalnej karcie.

STREFA EDUKACJI I ZABAWY, CZYLI...

Część otwarta dla wszystkich, także dla tych, którzy nie uczestniczą w biegu na orientację. Tutaj możecie wspólnie odpoczywać, eksperymentować i dobrze się bawić. Na specjalnych stanowiskach przygotujemy dla Was różne atrakcje: zabawy drużynowe, pokazy, zabawy z chustą animacyjną, warsztaty plastyczne i rękodzieła, malowanie twarzy i wiele wiele innych. Tutaj każdy – i duży, i mały – znajdzie coś dla siebie. Gwarantujemy, że na pewno nie będziecie się nudzić!

JAKĄ TRASĘ WYBRAĆ?

Trasa TUPTUŚ – to najkrótsza i najłatwiejsza trasa na imprezie. Jej długość to ok. 1–1,5 km. Do odnalezienia ok. 10 punktów kontrolnych. Punkty będą się znajdować w bardzo łatwych do odnalezienia miejscach – zwykle blisko ścieżek. Polecamy ją jako spacer, zwłaszcza rodzinom z małymi dziećmi, z dziećmi w wózkach i osobom z niepełnosprawnościami.

Trasa WŁÓCZYKIJ – to trasa średnia i zróżnicowana ok. 2–3 km. Do odnalezienia ok. 20 punktów kontrolnych. Większość z nich będzie zlokalizowana w miejscach łatwo dostępnych, choć kilka może być umiejscowionych w terenie (poza ścieżkami). Na tej trasie będą dobrze się bawić zwłaszcza ci, którzy mają już opanowane podstawowe umiejętności posługiwania się mapa.

Trasa PĘDZIWIATR – najdłuższa i najtrudniejsza trasa ok. 4–6 km. Do odnalezienia ok. 30 punktów kontrolnych. Część z nich będzie się znajdować w miejscach trudniej dostępnych lub wymagających lepszej orientacji w terenie. To dobra trasa dla aktywnych i lubiących wyzwania. Albo cierpliwych.